רחוב הרכבת 23 בקעה, ירושלים  טל. 02-6734-360  נייד054-465-8482054-691-2360  פקס 02-671-3032

קצת עלי
הרבה עלי

אני נשוי מאז 1970, אב לארבע בנות וסב לארבעה נכדים, מתגורר בירושלים מאז 1969
תחביבי כוללים ריצה, קריאה, גינון, בישול והכנת בירה במבשלה ביתית.

 

תארים:
תואר ראשון- ברוקלין קולג' : פסיכולוגיה.
 תואר שני-  אוניברסיטת אוקלהומה : פסיכולוגיה.   
תואר שלישי- אוניברסיטת אוקלהומה: פסיכולוגיה קלינית.

נסיון מקצועי:
פסיכולוג, Central State Hospital נורמן, אוקלהומה.
פסיכולוג וסגן מנהל, מחלקת שרותי יעוץ לסטודנט באוניברסיטת אוקלהומה.
פסיכולוג, מתקן כליאה לעבריינים צעירים, גרניט, אוקלהומה.
פסיכולוג ראשי, מתקן כליאה פדראלי לעבריינים צעירים, אל- רינו, אוקלהומה. 
פסיכולוג ראשי, בית חולים ממשלתי כפר שאול בירושלים.
פסיכולוג, מרפאת הקיבוץ, רמת אביב.
קב"ן בצ"הל.
פסיכולוג, קליניקה פרטית, ירושלים.

אני מדריך רשום בפסיכותרפיה במשרד הבריאות ועוסק בטיפולים פרטניים, זוגיים וקבוצתיים במשך שנים רבות.
אני חבר וממייסדי האגודה הישראלית לטיפול קבוצתי, חבר באגודה האמריקאית לטיפול קבוצתי ו חבר חיים באקדמיה האמריקאית לפסיכותרפיה .
במשך השנים עבדתי באוניברסיטאות, בתי ספר, בתי חולים פסיכיאטרים, מרפאות לבריאות הנפש, בתי סהר, מרכז שיקום, קבוצות נוער ובקליניקה פרטית.
העברתי סדנאות רבות לאנשי מקצוע ופיקחתי על מטפלים קבוצתיים. בצבא העברתי קורסים והנחתי מטפלים בטיפול פרטני ובטיפול קבוצתי. העברתי סדנאות קבוצתיות להגברת היכולת התקשורתית הבין- אישית ומפגשי מרתון טיפוליים.
לימדתי והדרכתי פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומדריכי נוער. פיקחתי על מטפלים במרכז שיקום ולאחרונה אני מדריך קציני רווחה במשטרה.

פרסמתי כ -15 מאמרים בנוגע לטיפול פסיכולוגי פרטני וקבוצתי.

לאחרונה, במקביל לעבודה בקליניקה הפרטית שלי אני מעביר מספר קורסים לסטודנטים בפסיכותרפיה במכון מגיד שבאוניברסיטה העברית ובמכון כרם. אני מלמד קורס על חלומות שבו אנו מתמקדים הן בפן התיאורטי והן בפענוח חלומות הסטודנטים, הקורס מאוד פופולארי.

יש לי ניסיון רב בביו-אנרגטיקה ועבודה עם הגוף הפיזי. הייתי במספר סמינרים בעיסוי ב "אסלן אינסטיטוט" שב "ביג סור, קליפורניה".
היה לי ניסיון ב"רולפינג", שיטה לעיסוי עמוק, וגם מספר מפגשים אישיים עם משה פלדנקרייז. בנוסף לכך עבדתי עם מורה בטכניקת אלכסנדר במשך 15 שנה, הייתה לי חשיפה משמעותית לשיאצו והשתתפתי  במגוון סדנאות בנושא הגוף והנפש עם סטאנלי קימלמאן  ו ארנולד מינדל.

אני אצן למרחקים ארוכים וסיימתי עשר ריצות מרתון מלאות ומספר רב של מקצים קצרים. כמו כן  כתבתי מספר מאמרים על הפסיכולוגיה של הריצה בירחון "עולם הריצה".
  
החלטתי להיות פסיכולוג לאחר שקראתי את A General Introduction To Psychoanalysis” של פרויד.
 הספר השפיע עלי עמוקות וגרם לי לצפות בכיליון עיניים לטיפול האישי שלי שהייתי צריך לעבור כחלק מההתלמדות שלי בפסיכותרפיה. ההתנסות הראשונה שלי בפסיכותרפיה הייתה פרוידיאנית עם השפעות של רוג'רס.
בטיפול האישי שלי שכבתי על ספה, או יותר נכון  כורסת טלוויזיה,והמטפל שלי ישב מאחורי. כך נפגשנו שלוש פעמים בשבוע. במשך ההתלמדות שלי הושפעתי משיטת "הגשטלט" ושיטת קבוצת המפגש  ENCOUNTER GROUP"שהייתה פופולאריות באותן שנים. כשסיימתי את לימודי בהתמחות בפסיכולוגיה קלינית כבר התנסיתי בכמה אלפי שעות של טיפולים תחת הדרכה ויצאתי לשוק רווי בניסיון.
שנים לאחר מכן, בעקבות חשיפה אישית לשיטת הטיפול של יונג, התמחתי בשיטה וקראתי הרבה מכתביו. בעיקר הרשימה אותי הגישה החיובית והבונה של יונג למפגש הפסיכואנליטי. העובדה שהמטפל מדבר עם הפציינט ולא מגביל את ההתערבות שלו במפגש הרשימה אותי לטובה.
במשך השנים שמתי דגש על טיפול משפחתי כיוון שאשתי ג'ודי הינה מטפלת משפחתית. ביחד חלקנו רעיונות על המשפחה כיחידה דינאמית, וממנה למדתי רבות על חשיבות הדינאמיקה המשפחתית ומדי פעם טיפלנו במשפחות יחד.
לאחרונה אני מתרשם משיטת הטיפול הנארטיבית והגישה האינטר סובייקטיבית. שתי הגישות הללו עזרו לי ליצור תוכנית אישית שמותאמת לטיפול בצרכי המטופל.

מאמרים
להתבונן בכאב
לקחי חבלות בריצה
john@bezeqint.net
על רבי הריצה שלי ועל התנפחות נפשית
מכמני הריצה
ריצה וטיפול נפשי
סדרת מאמרים שנכתבו עבור ירחון עולם הריצה
ריצה כמשחק
הריצה כאורח חיים
ריצה במחצית השניה של החיים
מדיטציה בריצה
המסלול היומי
חציית קו הסיום במרתון ניו-יורק
חזרה לראש הדף